پروژه های انجام شده و در دست انجام (صفحه 1)
 
صفحه 1 | صفحه 2
 

پروژه های انجام شده و در دست انجام مدیران اصلی گروه

 

پروژه طراحی و ساخت وایدینگ ماشین


مشخصات کلی طرح:
دستگاه وایدینگ ماشین به منظور عایق پیچی هسته ترانسهاي فشار قوي 420 کیلوولت و به سفارش شرکت نیروترانس شیراز و بصورت مهندسی معکوس در شرکت ژرف تدبیر توس طراحی و ساخته شده است.

 

 

این دستگاه در حال حاضر مراحل تست نهایی را توسط کارشناسان کارفرما پشت سر گذاشته و به تایید نهایی رسیده است. هسته هاي ترانس اندازه گیري جریان براي ولتاژ 420 کیلوولت از یک لوله خمیده توخالی آلومینیومی تشکیل میشود طول این هسته در حدود 6000 میلیمتر میباشد و به منظور عایق کاري این هسته که بعدا داخل مخزم روغن قرار خواهد گرفت از نوارهاي کاغذي مخصوصی استفاده میشود این نوارهاي کاغذي که داراي استحکام کششی بالایی میباشند و ویژگیهاي خاص الکتریکی خود را دارا هستند داراي عرض 40 میلیمتر بوده و بصورت قرقره هایی با قطر تقریبی 150 میلیمتر از کشور سوئد خریداری میگردد . قطر هسته خام ترانس در حدود 100 میلیمتر و بصورت بیضوي است که بعد از پیچیده شدن هزاران لایه نوار کاغذي قطر ان تا حدود 250 میلیمتر افزایش میبابد.


نوارهاي کاغذي باید بصورت کاملا منظم و با درصد اورلپ قابل تنظیم بروي هم پیچیده شود و هر گونه خطا در درصد اورلپ و یا نامنظمی در پیچش نوارهاي کاغذي منظر به صدمات جبران ناپذیري میشود زیرا هسته هاي ترانس بعد از عایق پیچی باید تست عایقی در حدود یک میلیون ولت را بگذراند . از این نقطه نظر عملکرد دستگله وایدینگ ماشین بسیار مهم و حیاتی میباشد .


وایندینگ ماشین از چهار بخش اصلی تشکیل شده است:
الف- شاسی دستگاه
ب - هد پیچنده و متعلقات ان
ج – جکهاي الکتریکی بالابرنده
د – تابلوي برق و کنترل


شاسی دستگاه از پروفیلهاي مخصوص آلومینیومی با کلاس 7000 که همکی ابکاري و اندایز شده اند ساخته شده است این پروفیلها داراي مقاطع خاصی هساتند و امکان ساخت مدولار هر ماشینی را فراهم میکنند . این پروفیلها از خارج از کشور تهیه و ابتیاع گردیده اند .

 

هد پیچنده دستگاه که هسته اصلی ماشین است کلا از الومینیوم کلاس 7000 ساخته شده و وظیفه اصلی پیچش نواهار ساخته شده و CNC کاغذي را بر عهده دارد . کلیه اجزاي این هد با دقت بسیار بالایی طراحی و با استفاده از ماشین هاي بعد از کنترل کیفی مونتاژ گردیده اند .

 

ماشین مجهز به سه عدد جک بالابرنده برقی با ظرفیت 300 کیلوگرم و کورس حرکت 300 میلیمتر و سرعت خطی 30 میلیمتر در ثانیه میباشد . این جکها کلا برا اساس طراحی از صفر ساخاه شده و داراي کیفیت و دوام بسیار بالایی میباشد و بنا به اظهار کارفرما از نمونه هاي ساخته شده توسط شرکت سازنده دستگاه اصلی که سوئدي میباشد بسیار بهتر و مقاوم تر میباشد و سایر قطعات LENZE هاي ساخت شرکت زیمنس و درایورهاي ساخت شرکت PLC تابلوي برق و کنترل دستگاه از برقی و کنترلی تشکیل شده و کلیه عملیات و حرکتهاي دستگاه را کنترل و هدایت میکند. بروي ماشین انواع سنسورهاي سرعت و موقعیت نصب شده که وضعیت دستگاه را به تابلوي فرمان گزارش میدهند و اپراتور با استفاده از این تابلو میتواند به سهولن با دستگاه کار نماید.

 


پروژه خط چربی زدایی کویلھای مس

مشخصات کلی طرح:
این پروژه که طی مدت 22 ماه اجرا گردیده و در سال 1385 تحویل گردیده است ، یکی از مهمترین و دقیق ترین خطوط در کارخانجات بزرگ تولید فرآورده هاي مس ، شهید باهنر کرمان ، میباشد که ارزش ارزي آن بالغ بر 1,500,000 یورو بوده که با صرف هزینه 5,500,000,000 ریال اجرا گردید . در این خط که خط پري فاینال میباشد ، کویل هاي مس با وزن 5 تن و ضخامت 0.04 تا 0.70 میلیمتر ، در ابتداي خط باز شده و بعد از شستشوي کامل و فینیشینگ و در طی یک پروسه کنترل شده ، مجددا بصورت کویل بسته شده و آماده بسته بندي و صادرات میگردد.

 

 

در این خط تولید از سیستمهاي دقیق کنترل هیدرولیک و پنوماتیک و الکترونیک به خوبی استفاده شده است و در کل خط بالغ بر 22 مجموعه سروو موتور آسنکرون از 1 کیلو وات تا 33 کیلوات توان که همگی مجهز به کنترل با فیدبک و رزولور و انکودر و سروو درایورهاي وکتور کنترل ، میباشد بکار رفته است که در آن مجموعه وسیعی از سیستمهاي کنترل سرعت و به منظور حفظ پروسه تولید و پیچش دقیق ورقهاي نازك CPC , EPC کنترل موقعیت و کنترل کشش کویل و تجهیزات مس بصورت کویل و بدون پارگی و صدمه دیدن استفاده شده است ، کلیه فانکشن ها و پارامترهاي خط تحت کنترل یک و تجهیزات پروفی باس با اپراتور و سایر واحد هاي HMI زیمنس بوده و از طریق واحد هاي PLC – S7 واحد سیستم 400 ورودي و خروجی ، در ارتباط میباشد . تمام عملیات خط بصورت خودکار انجام میشود .

 

کلیه تجهیزات هیدرولیک این خط از کمپانی معتبر رگزروت آلمان و تمامی تجهیزات برق و کنترل و ابزار دقیق آن از کمپانی هاي معتبر زیمنس و لنز آلمان خریداري گردیده و در داخل نصب و برنامه ریزي شده اند . شایان ذکر است که این پروژه از طریق مناقصه بین المللی و با حضور کمپانی هاي بزرگ ماشین سازي آلمان از جمله کمپانی یونکر ، اجرا گردیده و به اتمام رسیده است .

 

تمامی تجهیزات مکانیکال این خط بزرگ در داخل طراحی و ساخته شد و هم اکنون کلیه دانش فنی مرتبط با آن از جمله تجهیزات مکانیکال ، هیدرولیک ، پنوماتیک ، کنترل و ابزار دقیق ، در اختیار بوده و قابل انتقال و استفاده در سایر پروژه ها میباشد.

 

 


پروژه طراحی و ساخت انواع روبات ھای رنگ پاش برای کارخانجات صنعتی

سیستم واتر جت اير واشینگ
یکی از مشکلات عمده در طراحی و ساخت خطوط رنگ مسئله ذرات رنگ معلق در فضاي کابین رنگ امیزي میباشد . این ذرات رنگ به شدت براي سلامتی انسان مضر و بسیار سرطان زا میباشد و علاوه بر این براي محیط زیست نیز مشکل افرین میباشد براي حل این معضل در خطوط رنگ بوی ژه جاهاییکه از رنگ هاي حلال در تینر استفاده میکنند معمولا از ابشار رنگ استفاده میکنند . ابشار رنگ میتواند تا حدود 85 درصد تا 90 درصد از ذرات معلق در محیط را جذب نماید اما قادر نیست ذرات تینر موجود در هوا را جذب نماید و این ذرات به محیط زیست وارد میشود . علاوه بر این در سیستم ابشار رنگ از پمپ هاي قوي اب استفاده میشود که این پمپ ها و سیستم لوله کشی انها پیچیده بوده و نیاز به تعمیر و نگهداري و سرویس دارند و از این لحاظ هزینه بر میباشند و علاوه بر این اب مصرفی باید از فیلتر عبور نماید تا دوباره قابل استفاده در سیستم باشد و استفاده از فیلتر نیز هزینه بر بوده و نیاز به سرویس و نگهداري دارد.

 


سیستم واترجت ایر واشینگ قابلیت جذب ذرات رنگ معلق در هوا تا میزان 99 درصد و جذب ذرات تینر معلق در هوا تا میزان 80 درصد را داراست و در ان از هیچگونه سیستم پمپ اب و فیلتر هوا و فیلتر اب استفاده نشده است و هیچگونه سیستم مکانیکی متحرکی در ان بکار نرفته است . این سیستم کاملا بدون نیاز به تعمیر و نگهداري است و کاملا دوست با محیط زیست است و فضاي داخل اتاق رنگ را کاملا دلپذیر براي کار و تنفس کرده و ان را عاري از هر گونه ذرات مضر براي سلامتی مینماید .


در این سیستم فقط از اب استفاده شده و اب مصرفی بدون نیاز به هیچگونه فیلتري و بدون نیاز به هیچگونه پمپ آب در مسیر گردش کرده و ذرات معلق در هوا و ذرات رنگ بصورت ماده جامد در محفظه خروجی دستگاه جمع اوري میشود. این سیستم تنها از فن موجود در دستگاه که در تمام اتاق ها و خطوط رنگ موجود است استفاده مینماید و انقلابی در صنعت رنگ امیزي بوجود اورده است.

 

   

 

صفحه 1 | صفحه 2
کليه حقوق محفوظ و متعلق به گروه صنعتی کنکاش پیمان مي باشد.
طراحی سایت توسط: AryanaWeb.com
 
Since the mid-1950s, the rolex replica world's leading German manufacturer Braun has replica rolex led the innovative industrial design, established the top design reputation in the field of electrical and electronic products, and fake watches its products combine unparalleled functionality and technology. Braun launched their watch series in 1971, a high-quality watch series designed by swiss replica watches Dieter Rams, showing his love of precision engineering and his "Less is More" design concept.